MAPA STRONY
Marek Musielak

powiew świeżego marazmu

01-08-2010, 22:22

motowyhamowanie

Od dawna brakowało mi tego, żeby znaleźć zjazd z tej autostrady codziennego zapieprzania do przodu, i wyciszyć się trochę na wybrukowanych kocimi łbami wiejskich uliczkach. Udało się w ten weekend. Dzięki grupce znajomych z SHOC udało mi się zapomnieć o wszystkim. Zapomniałem nawet o tym, że Lech grał o superpuchar.

Najnowsze:

To był weekend, o którym się nie marzy. Nie było żadnych wielkich planów ani zapowiedzianych atrakcji. Po prostu wsiąść na motocykl i o normalnym życiu przypomnieć sobie dopiero w niedzielę wieczorem. Udało się idealnie. Niewątpliwa zasługa w tym domku na wsi, kucyka widmo i kury wysiadującej szare myszki, ale także towarzystwa, choć w życiu codziennym każdy z nas jest zupełnie inny i na swój sposób pcha się do przodu. Ale przez te kilka dni, żadne z nas nigdzie się nie pchało, nic nas nie goniło, a na zegarki zerkaliśmy od czasu do czasu odruchowo, żeby po sekundzie uświadomić sobie, że przecież to absolutnie nieważne, która jest godzina.

Co poniedziałek wydaje mi się, że przecież ledwo co był piątek. Tym razem będzie inaczej. W ten weekend wszystko działo się w zwolnionym tempie. Chyba nawet moje serce, zdezorientowane tym, co się dzieje dokoła, zdecydowało się bić o kilka uderzeń na minutę wolniej. I dobrze mi z tym.

Komentuj
  • ~Darecki ~Darecki 2010-08-02 08:14 Czas płynie dla nas Cieszę się, że mogłem tam być z Wami. Twój rewelacyjny idiom "motowyhamowanie" tak wiele mówiący i tak wiele dający, pozwolę sobie zachować w pamięci i używać w myślach za każdym razem, gdy znów wyjadę przed siebie sam lub w Waszym wspaniałym towarzystwie. Czas nie płynie z własnej woli coraz szybciej, to my go ciągle poganiamy. Wiec gdy tylko się da, warto, zerkając z przyzwyczajenia na zegarek, przypominać sobie "dziś nigdzie się nie spiesz". I wtedy czas, grzecznie, na nasze życzenie zwolni :) czego wszystkim życzę. Reply

about me

Marek Musielak

Hi! I'm Marek Musielak but everyone calls me Maras.

I love rollerblades, good movies and books, meetings with my friends, drive my motorbike, run and spend time actively.

I work as ASP.Net, EPiServer and Sitecore developer for Cognifide Ltd.