MAPA STRONY
Marek Musielak

powiew świeżego marazmu

11-08-2010, 00:27

enjoy the ride

Ostatnio ktoś powiedział mi, że chciałby, żeby ostatnie półtora roku okazało się snem i żeby obudził się i mógł jeszcze raz, inaczej, przeżyć ten czas. Ten tekst wyrył mi dziurę w mózgu. Świadczy o tym chociażby to, że od tego czasu minęło 5 dni, a mi ciągle obijają się te słowa o czaszkę, nie dając spać. I tak sobie myślę, że gdybym ja miał taką opcję, żeby sobie wybrać jakiś moment, wrócić tam i potoczyć moje życie innymi torami, to nigdy bym tego nie zrobił. Chociaż może chciałbym przekazać sobie małą karteczkę, a na niej kilka rad, których nigdy nie usłyszałem od starszych, a które z dzisiejszego punktu widzenia wiem, że byłyby cenne, jak te:

Najnowsze:

Próbuj. Najgorsze, co możesz zrobić, to nie spróbować bojąc się, że się nie uda. I co z tego? Nie wyszło to nie. Bywa. Ale próbowałeś i nie będziesz do końca życia powtarzać sobie "A co by było gdybym wtedy ... ". Jeśli nie zrobisz nic, nie masz żadnej szansy na powodzenie. Drugiej okazji możesz nigdy nie mieć.

Rozmawiaj. Czasem zachowujemy się tak, jakbyśmy uważali, że dokoła nas wszyscy potrafią czytać w myślach. Nie powiem dziewczynie, że świetnie dziś wygląda, bo przecież ona sama to wie. Nie porozmawiam z szefem, że wydaje mi się, że zasługuję na awans - on to na bank sam widzi. Nie odezwę się do dziewczyny stojącej przede mną w kolejce, bo brak mi odwagi, a poza tym ona i tak nie chce ze mną gadać. Bzdura. Ludzie nie zaglądają ci do mózgu i jeśli sam nie otworzysz gęby, żeby coś komuś przekazać, to twoje myśli nie przenikną do głowy obok. Pogadaj, to nie boli.

Zadawaj pytania. Kiedyś myślałem, że jeśli pytam, to okazuję swoją słabość. Że jestem gorszy, bo czegoś nie wiem. A przecież inni też skądś tę wiedzę posiedli. To nie jest tak, że ktoś rodzi się wiedząc wszystko. Pamiętaj, że im dłużej nie zapytasz, tym dłużej nie będziesz wiedział. Pytaj, kiedy tylko masz okazję. Wykorzystuj doświadczenie i wiedzę innych.

Inwestuj. Ale nie na giełdzie, tylko inwestuj w siebie. Inwestuj kasę, czas i siły. Pamiętaj, że to, co wrzuciłeś w siebie, jest twoje i nikt ci tego nie odbierze.

Bądź sobą. Każdy z nas rodzi się inny. Jeden może być urodzonym muzykiem, inny kierowcą wyścigowym, a jeszcze inny może być doskonałym ogrodnikiem. Nie ważne kim jesteś, ważne, że jesteś tym, do czego jesteś stworzony. Że robisz to, co CIEBIE porusza i ciągnie. Nie marnuj TWOJEGO życia na spełnianie marzeń innych.

Ja mówię sobie "próbuj, rozmawiaj, zadawaj pytania, inwestuj, bądź sobą". A ty?

“Laugh when you can, apologize when you should, and let go of what you can’t change. Life is short, yet amazing. Enjoy the ride.”Marc Hack

Komentuj

about me

Marek Musielak

Hi! I'm Marek Musielak but everyone calls me Maras.

I love rollerblades, good movies and books, meetings with my friends, drive my motorbike, run and spend time actively.

I work as ASP.Net, EPiServer and Sitecore developer for Cognifide Ltd.